anasayfa  / eğitimler

“Hücreden Bitmiş Ürüne: Biyoteknolojiye Bütünsel Bakış”

ISPE Sağlık Bilimleri Derneği’nin 14 Nisan’da BASF sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleştirdiği, “Hücreden Bitmiş Ürüne: Biyoteknolojiye Bütünsel Bakış” seminerine Ekin Kimya’dan Dr. Murat Çıtıroğlu, Pınar Çakır ve Gürkan Altunok katıldı.

Sektör temsilcileri, akademisyenler ve tedarikçileri buluşturan, TITCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz’ün de katılım sağladığı seminerde hücreden itibaren biyofarmasötik üretim prosesi, biyobenzer karşılaştırılabilirlik, biyofarmasötik ürünlerin ekonomiye katkısı, ülkemizde biyobenzer ürün geliştirme ve üretim süreçleri, biyoteknolojik ürünler için fabrika tasarımı ve ekipman seçimi konuları ele alındı. Katılımcılar uzun yıllardır temsilcisi olduğumuz BASF’nin standında biyoteknolojik ilaç geliştirme çalışmalarına yönelik Kolliphor P188 Bio adlı ürün hakkında bilgi aldı. Biyofarmasötikler ya da biyoteknolojik ilaçlar olarak adlandırdığımız bu kategori dünyada olduğu üzere ülkemizde de önemli bir hızla büyüyor. Türkiye’de reçeteli ilaçların %16sını oluşturan biyofarmasötikler 2016 yılında %12lik bir büyüme gösterdi.

BASF Kolliphor P188 ilgili detayları buradan, Avantor biyoteknolojik ürünler portföyüne ise buradan ulaşabilirsiniz. Daha fazla bilgi için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Yenilikler ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olunuz. Kayıt için buraya tıklayın!


data1
Genel Merkez Kısıklı Mah.İncir Sok No:6A 34692 Üsküdar -İstanbul
+90 216 524 12 24 | [email protected]